Web Sitenizde Olması Gerekenler

Artık her işletme için web sitesi olmazsa olmazlardandır. Hazırlayacağınız web sitesi, tıpkı dükkanınız ya da ofisiniz gibi belli bir düzende, görsellikte ve işlevsellikte olmadır. Bu yazımda ister bir e-ticaret sitesi ister kurumsal bir web sitesi açın her sitede olması gereken bazı temel özelliklerden ve uygulamalardan bahsedeceğim.

Kaliteli Bir Yazılım

Yazılım bir web sitesinin ilk adımıdır. Nasıl ki bir inşaata başlanırken, atılacak olan temelin sağlamlığı çok önemliyse bir web sitesi içinde yazılım aynı öneme sahiptir. Sitenin işlevsel ve dinamik olması, hızlı çalışması ve en önemlisi de SEO çalışmalarında başarılı sonuçlar alınması için hazırlanacak olan yazılım çok önemlidir.

Web yazılım teknolojisinin sürekli gelişmesi, HTML5 ve CSS3 gibi daha esnek ve gelişmiş özelliklere sahip yeni kodlama teknikleri ortaya çıkartmaktadır. Tabi ki hepsinden de önemlisi sitenin mobil uyumlu olması gerekmektedir. Site, responsive olarak kodlanmalı ve mobil cihazlarda da rahatça açılması sağlanmalıdır.

İşletmenize Ait Önemli Bilgiler

Eğer bir web sitesi açacaksanız onu ofisinizden farklı tutmayacaksınız. Gerekirse her şeyi ile siz ilgilenecek ve firmanızı en iyi şekilde yansıtmasını sağlayacaksınız.

Web sitelerinde başarılı olmanın en temel kurallarından biri, siteye gelen ziyaretçilere kısa ve net bir şekilde firmanızı ifade etmektir. Bunların en başında firmanızın genel bilgileri gelmektedir. Firmanız hakkında çok uzun olmayacak şekilde en doğru bilgileri girerek, ziyaretçilerinize kendinizi tanıtın. Ne iş yaptığınızı, hangi ürün ve hizmetleri sattığınızı en sade şekilde belirtin. Ürünlerin özelliklerini en ince ayrıntısına kadar açıklayın ki siteye gelen ziyaretçilerin, kafalarında en ufak bir soru işareti oluşmasın. Bunların dışında referanslarınızı belirtmek ziyaretçilerin gözünde sitenizi ve markanızı daha güvenilir kılacaktır.

İletişim Bilgileri

İnsanlar sadece ürün ya da hizmet almak için değil; bilgi almak, istek ya da şikayette bulunmak içinde sitenizi ziyaret edecektir. Müşterilerinizin size en kolay şekilde ulaşması en az satış yapmanız kadar önemlidir. Bu nedenle telefon, fax, mail, açık adres gibi tüm iletişim bilgilerinizi sitenize girmeniz gerekmektedir. Bunun dışında ziyaretçilerinizin firmanızı daha kolay bulabilmesi için bir de harita koymanız gerekmektedir.

Site Güvenliği

Bir web sitesinin güvenli olması hem site sahibi için hem de siteye gelen ziyaretçiler için çok önemli bir etkendir. Siteye gelen ziyaretçilerin kişisel bilgilerinin ya da ödeme bilgilerinin üçüncü kişilerin tarafından görüntülenmesini ve kötü amaçlı kullanılmasını engellemek için SSL sertifikaları ile gerekli güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Sosyal Medya Entegrasyonu

İnternetin yaygınlaşması ve sosyal ağların kullanımının gün geçtikçe artmıştır. Bu da firmaları sosyal medyaya yönelmeye itmiştir. Sosyal medya platformlarında sayfalar oluşturan işletmeler, bu sayfalar üzerinden ilgili hedef kitlesi ile iletişim kurarak marka imajını arttırmaya ve dolaylı olarak satış yapmaya çalışmaktadır. Web sitenize, sosyal platformlarda bulunan sayfalarınıza ait iconlar koyarak, sayfalarınız ile web sitenizi entegreli hale getirin. Sitenize gelen ziyaretçiler sosyal medya hesaplarınıza giderek sizlerle daha rahat iletişim kurabilir, sosyal hesaplarınıza gelen ziyaretçiler ise sitenize giderek alış veriş yapabilir ya da ürün ve hizmetlerinizi görebilir.

SSS

İnsanların, firmanızı tanıyana kadar birçok soru geçer aklından ve bunların hepsinin cevabını alması uzun zaman alabilir. Sitenize koyacağınız “Sıkça Sorulan Sorular” bölümü ile telefon açmadan, mail cevabı beklemeden, kullanıcılarınız, kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu soruları hazırlarken geçmişte edindiğiniz tecrübeler, almış olduğunuz mailler ve iş işleyişi içinde yaşamış olduğunuz sorunlardan ilham alabilirsiniz.

Çerkezköy Web Tasarım

Çerkezköy'de faaliyet gösteren Çerkezköy Web Tasarım Ajansı, işletmelerin dijital dünyada başarılı olmalarına yardımcı olmak için profesyonel web tasarım hizmetleri sunmaktadır.

Ajansımız, alanında uzman tasarımcılar ve yazılımcılardan oluşan ekibi ile kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri, bloglar, tanıtım siteleri gibi farklı ihtiyaçlara yönelik web site tasarımları hazırlamaktadır.

Google Benim İşletmem Kaydı ve SEO

Google Benim İşletmem Kaydı, işletmenizin Google arama sonuçlarında ve Google Haritalar'da görünmesini sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde, potansiyel müşteriler işletmenizin konumunu, çalışma saatlerini, iletişim bilgilerini ve müşteri yorumlarını kolayca bulabilir. SEO uyumlu bir yazı yazmak ise, işletmenizin Google'da daha yüksek sıralamalarda yer almasına yardımcı olur. SEO uyumlu bir yazıda, işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili anahtar kelimeleri kullanmak, başlık ve alt başlıklar oluşturmak, içeriği kısa ve anlaşılır paragraflara bölerek okunabilirliği artırmak önemlidir. Ayrıca, yazınızda işletmenizin Google Benim İşletmem Kaydı'na bağlantı vermek, müşterilerin sizi daha kolay bulmasına ve güvenilirliğinizi artırmasına katkı sağlar.

Çorlu Web Tasarım Ajansı

Çorlu'da web tasarım alanında profesyonel hizmet veren Renkli Kalem Web Tasarım Ajansı olarak, kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri, bloglar ve diğer web tasarım projelerini başarıyla hayata geçiriyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun olarak tasarladığımız web siteleri, mobil uyumlu, SEO dostu ve kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir. Bu sayede web sitelerimiz, hedef kitlenize ulaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlıyor.

Bize Ulaşın

Web Tasarım Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim araçlarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz

0 850 885 0 882

0 532 623 83 16

Reşadiye Mah. Kumyol Cd. No:7 Kardeşler İş Merkezi Kat:2 D:9 Çorlu/Tekirdağ