Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, bilinen kısa adıyla SEO ile amacımız web sitesine değer kazandırarak arama motorunda üst sıralarda görmektir. Bu sayede site ziyaretçi sayısının artması hedeflenmektedir. Bu yöntem ise web sitelerinin belirtilen kriterlere uygun konuma getirilmesi ile olabilecek bir şeydir. Detaylı bir SEO işi tüm arama motoru kriterlerini göz önünde bulundurarak ve içerik dikkate alınarak yapılabilir.

 

Arama motorları için yapılan tüm işlemler, çalışmalar olarak da adlandırılabilen SEO, kısaca iyileştirme çalışmaları olarak da bilinebilir. Arama motorları genellikle internette bilgi almak için kullanılır. Bu özellikleri ile web profillerinde en büyük ziyaretçilerin bulunduğu kaynaklar olmaktadır. Genellikle arama motorlarında ziyaretçilerin ilk sayfalara öncelik vermeleri bu sektörün oluşmasını sağlamıştır.

 

İnternetin günlük yaşamda bu denli sık tercih edilmesi bu sektörün yaygınlaşmasına da hızla olanak sağlamıştır. Arama motorlarında web sitelerini üst sıralarda görebilmek içerikle bağlantılıdır. Ne kadar çok anahtar kelime varsa hedeflenen sırada görülebilme olasılığı da o kadar olur. Arama motoru optimizasyonu seo, bir sitenin veya sayfanın gelişme süreci olarak belirtilebilir. Bu gelişme elde edilirse böylece sitenin ya da sayfanın da görünürlüğü artmış olur. Arama motorunda üst sırada olmak bu sebeplerle çok önem taşımaktadır.