Seo İçin En önemli Etkenler

SEO yapılırken çalışma şekli aslında her SEO çalışmasın da ikiye ayrılmaktadır bu hernekadar önemsenmeyen bir detay olarak görülse de ileride yaratacağı sorunlar azımsanmayacak kadar fazladır

SEO iki kavram üzerinden yapılmaktadır;
Tekil hit / Çoğul hit

Bu iki önemli farkı iyi kavramalı ve buna göre sitemizin içeriğini mi yoksa link kalitesini mi güçlendireceğimizi ölçümlemeliyiz.

Örneğin çoğul hit çalışılan bir sitede film indir kelimesi üzerinden çalışıyorsak buradan alacağımız çoğul hit ‘de film ve indir kelimeleri bizim anahtar kelime yoğunluğumuzu belli eden kelimelerdir, bu nedenle çoğul hit çalıştığımız siteye kesinlikle backlink çalışmamız gerekiyorsa bu anahtar kelimeleri göz önünde bulundurup çalışmalıyız.
Böylece çoğul hit aldığımız siteye 2x (double) bir katkı sağlayacak çalışma yapmış oluruz,

Backlink kalitesi Domain yaşı, Dmoz kaydı, PR değeri, Alexa değeri ve Site’nin günlük hitine göre ölçümlenmelidir bunun yanı sıra domain uzantıları da backlink konuların da büyük rol oynamaktadır.

En temelden başlamak gerekirse en önemli etkenlerden yüzdeye vuracak olduğumuzda Tekil hit alacaksak herzaman domain %90 önemli bir rol oynamaktadır.

SEO için domain bazlı etkenler ve tavsiyeler;
- SEO için herzaman keyword domain kullanın.
- Domain yaşı’nın eski olmasına özen gösterin.
- Domain Whois bilgilerini içerikle alakalı tutun ve mümkün mertebe privacy “gizli” yapmayın.
- Domain süreniz dolmadan minimum iki yıllık uzatıma gidin “ciddi projelerde domain ömrü” azımsanamayacak kadar önemlidir.

SEO için hosting bazlı etkenler ve tavsiyeler;
-Hosting sitenizin aslında temel taşıdır, google kapalı olan sitelerden nefret edeceği gibi saldırıya açık kalitesiz hosting’ler kullanmanız sizin zararınıza olacaktır.
-Öncelikle güvenilir hostingler tercih etmeye bakın firewall konusunda tüm önlemlerini almış sistemleri öncelikli sıraya ekleyin
-Hosting alırken bulunduğunuz coğrafyadan almaya özen gösterin, eğer yurtdışında bir server barınıyor ve bu servera erişim süresi rakiplerinize göre gelen sorgularınız da fazlalaşıyorsa sayfa açılış sürenizi doğru orantıda etkileyecektir bu da rakiplerinize göre kalitenizi belli edecektir.

SEO için site bazlı etkenler ve tavsiyeler;
- Mümkün olduğunca az sorgu veren siteler herzaman temiz siteler arasındadır ve google gözünde değerini bulmaktadır sitelerinize fazla .css, style ve benzeri .js dosyaları yüklemekten kaçının.
- İçerik / Kod orantısını düzgün bir şekilde ayırın sitede ki kod oranı içerikten fazla boyutta olmamalıdır, içerik kalitesini ölçümlerken kullanılan algoritma bunları da göz önüne almaktadır.
- .HTML veya .HTM yada /url-adresi/ şeklinde url yapıları bulundurmaya özen gösterin mümkün olduğunca siteniz eğer kurumsal bir iş’e hizmet ediyorsa .htm, .html eklerini koyup sabit sayfa gibi yapmayı ihmal etmeyin.
- Footer ‘dan verilen linkler, son zamanlarda değerini yitirdi denilse de backlink, backlink ‘tir bu nedenle kendinize temiz bir url çıkarmayı ihmal etmeyin.
- Sitenizde italik ve head etiketlerini kullanmaya özen gösterin
- Diğer webmasterlardan fikir ve yardım alın, başkalarının fikirlerini dinlemek ve doğru olanları uygulamak herzaman yarar sağlar bu nedenle tavsiyelere uyun.

Çerkezköy Web Tasarım

Çerkezköy'de faaliyet gösteren Çerkezköy Web Tasarım Ajansı, işletmelerin dijital dünyada başarılı olmalarına yardımcı olmak için profesyonel web tasarım hizmetleri sunmaktadır.

Ajansımız, alanında uzman tasarımcılar ve yazılımcılardan oluşan ekibi ile kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri, bloglar, tanıtım siteleri gibi farklı ihtiyaçlara yönelik web site tasarımları hazırlamaktadır.

Google Benim İşletmem Kaydı ve SEO

Google Benim İşletmem Kaydı, işletmenizin Google arama sonuçlarında ve Google Haritalar'da görünmesini sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde, potansiyel müşteriler işletmenizin konumunu, çalışma saatlerini, iletişim bilgilerini ve müşteri yorumlarını kolayca bulabilir. SEO uyumlu bir yazı yazmak ise, işletmenizin Google'da daha yüksek sıralamalarda yer almasına yardımcı olur. SEO uyumlu bir yazıda, işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili anahtar kelimeleri kullanmak, başlık ve alt başlıklar oluşturmak, içeriği kısa ve anlaşılır paragraflara bölerek okunabilirliği artırmak önemlidir. Ayrıca, yazınızda işletmenizin Google Benim İşletmem Kaydı'na bağlantı vermek, müşterilerin sizi daha kolay bulmasına ve güvenilirliğinizi artırmasına katkı sağlar.

Çorlu Web Tasarım Ajansı

Çorlu'da web tasarım alanında profesyonel hizmet veren Renkli Kalem Web Tasarım Ajansı olarak, kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri, bloglar ve diğer web tasarım projelerini başarıyla hayata geçiriyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun olarak tasarladığımız web siteleri, mobil uyumlu, SEO dostu ve kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir. Bu sayede web sitelerimiz, hedef kitlenize ulaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlıyor.

Bize Ulaşın

Web Tasarım Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim araçlarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz

0 850 885 0 882

0 532 623 83 16

Reşadiye Mah. Kumyol Cd. No:7 Kardeşler İş Merkezi Kat:2 D:9 Çorlu/Tekirdağ