Google Servislerinin Seo üzerindeki Etkisi

Arama motorlarının sitenizin açılış hızından, güncelleme sıklığına kadar birçok faktörü göz önüne aldığı düşünüldüğünde SEO denilen iş dalının önemi daha da çok anlaşılmaktadır. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO yapılırken sadece kodlama aşaması değil, siteyi barındıran hosting firmasının seçimi dahi çok önemlidir. Bu yüzden hiçbir ayrıntıyı kaçırmamalı ve sitemizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için yapılması gereken her şeyi yapmalıyız. Bu şeylerden biri de çoğu zaman unutulsa da Google servisleridir.

Google Analytics, Google Webmaster ve hatta Google Map servislerine sitenizin kaydının yapılması dahi arama motorunun işinize önem verdiğinizi gösteren uygulamalardır. Bu yüzden elinizden geldiğince arama motorlarına bu işe baş koyduğunuzu göstermelisiniz.

Google kanadında ufak bir etken de olsa organik arama sonuçlarında üst sıralarda gözükmek için istediğiniz kelimeler için ufak tefek Adwords reklamları yapmanız bu işi ne kadar ciddiye aldığınızı gösteren önemli ataklardan. Miktar az bile olsa, Google, siteleri için para harcayan site sahiplerini yatırımcı gözüyle değerlendiriyor. Böylelikle istediğiniz kelimeler ve yönlendirdiğiniz sayfalarla ilgili içeriği çok daha göz önünde bulunduruyor. Tüm bunlar sizler için uğraştırıcı ise biraz daha paranıza kıyabilir ve tüm bu işlemleri ufak bir komisyon karşılığında sizlerin adına yapacak SEO profesyonelleri ile çalışabilirsiniz.

Hangi SEO uzmanı ile çalışırsanız çalışın tüm şifrelerin sizde olmasına özen gösterin. Özellikle bu iş için bir firma değil evinden çalışan bir profesyonelle anlaştıysanız buna özen gösterin. Çünkü işini ne kadar iyi yaparsa yapsın bir SEO uzmanı sitenizin sabitliğini garanti edemez. Bu yüzden kontrolü elinizde tutun.

Çerkezköy Web Tasarım

Çerkezköy'de faaliyet gösteren Çerkezköy Web Tasarım Ajansı, işletmelerin dijital dünyada başarılı olmalarına yardımcı olmak için profesyonel web tasarım hizmetleri sunmaktadır.

Ajansımız, alanında uzman tasarımcılar ve yazılımcılardan oluşan ekibi ile kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri, bloglar, tanıtım siteleri gibi farklı ihtiyaçlara yönelik web site tasarımları hazırlamaktadır.

Google Benim İşletmem Kaydı ve SEO

Google Benim İşletmem Kaydı, işletmenizin Google arama sonuçlarında ve Google Haritalar'da görünmesini sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde, potansiyel müşteriler işletmenizin konumunu, çalışma saatlerini, iletişim bilgilerini ve müşteri yorumlarını kolayca bulabilir. SEO uyumlu bir yazı yazmak ise, işletmenizin Google'da daha yüksek sıralamalarda yer almasına yardımcı olur. SEO uyumlu bir yazıda, işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili anahtar kelimeleri kullanmak, başlık ve alt başlıklar oluşturmak, içeriği kısa ve anlaşılır paragraflara bölerek okunabilirliği artırmak önemlidir. Ayrıca, yazınızda işletmenizin Google Benim İşletmem Kaydı'na bağlantı vermek, müşterilerin sizi daha kolay bulmasına ve güvenilirliğinizi artırmasına katkı sağlar.

Çorlu Web Tasarım Ajansı

Çorlu'da web tasarım alanında profesyonel hizmet veren Renkli Kalem Web Tasarım Ajansı olarak, kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri, bloglar ve diğer web tasarım projelerini başarıyla hayata geçiriyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun olarak tasarladığımız web siteleri, mobil uyumlu, SEO dostu ve kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir. Bu sayede web sitelerimiz, hedef kitlenize ulaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlıyor.

Bize Ulaşın

Web Tasarım Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim araçlarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz

0 850 885 0 882

0 532 623 83 16

Reşadiye Mah. Kumyol Cd. No:7 Kardeşler İş Merkezi Kat:2 D:9 Çorlu/Tekirdağ