Yandex Kurumsal Mail Kurulumu (Outlook Pop3)

Yandex Kurumsal Mail Kurulumu (Outlook Pop3)

Adım 1 : Öncelikle Outlook 2013 programını açıyoruz. Programın üst kısmında bulunan Dosya butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede aşağıda görünen şekilde Bilgi tabında Hesap Ekle butonuna tıklıyoruz.Adım 2 : Açılan pencerede Elle kurulum veya ek sunucu türleri yazan yeri seçiyoruz ve İleri diyoruz.Adım 3 : Bu adımda mail bilgilerimizi aşağıdaki şekilde giriyoruz.
Kullanıcı Bilgileri Adınız yazan kısımıza adınızı yazınız. E-posta adresinize kullanacağınız kendi e-posta adresinizi yazınız.
Sunucu Bilgileri Hesap türünü POP3 seçiniz. Gelen posta sunucusu: pop.yandex.com yada  pop.yandex.com.tr Giden posta sunucusu: smtp.yandex.com yada smtp.yandex.com.tr
Oturum Açma Bilgileri Kullanıcı adı: Yine kendi e-posta adresinizi yazınız. Parola: Mail adresinizin şifresini yazınız.
Güvenli Posta Kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum açılsın seçeneğini işaretliyoruz.


* Yukarıdaki bilgileri tamamladıktan sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklıyoruz.

Adım 4 : Diğer ayarlar’a tıkladığımızda açılan pencerede Giden Sunucusu tabında Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekir seçeneğini işaretliyoruz.


Adım 5 : Yine Diğer Ayarlar da yer alan Gelişmiş sekmesine tıklıyoruz. Buradaki değerleri aşağıdaki şekilde ayarlıyoruz.
Gelen Sunucusu (POP3) : 995 Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir seçeneğini işaretliyoruz.
Giden sunucusu (SMTP): 465 Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan: SSL Teslim:
Sunucudan x gün sonra kaldır seçeneğini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz ya da başındaki ticki tamamen kaldırabilirsiniz.Adım 6 : Tamam’a basarak işlemimizi tamamlıyoruz ve İleri’ye tıklayarak test aşamasına geliyoruz. Mail adresimizin outlook kurulumu başarıyla tamamlanmıştır.