Web Tasarım Ajansı Ne Yapar?

Web Tasarım Ajansı Ne Yapar?

Internet hizmeti hayatımıza girdiğinden beri web sitesi tasarımıda bu medyanın önemli bir parçası olmuştur. Freelance web tasarımcılığı , web tasarım ajansları ve kendi web siteni kendin yap gibi bir çok hizmet sağlayıcı vasıtası ile web tasarım hizmeti alabilmektesiniz. Bu yazımızda web tasarım ajansının detaylarını , bir yazılım firmasından farklılıklarını göstermeye çalışacağız. Renklikalem tasarımda bir tasarım bir web tasarım ajansıdır bundan sebep size işin farklılıklarını anlatmaya çalışacağız.


Web tasarım ajansı ne yapar ?

Bir web tasarım ajansının en basit ve öz hizmeti web siteleri üretmektir. Bünyesinde ki yazılımcı, grafiker ve marka yöneticileri ile birlikte web üzerinde değer yaratma gayreti içerisindedir. Bir web sitesi 3 ana öğeden oluşturulur ve takip edilir ;

  • Arayüz tasarımı(front end developing), burda grafikerler web sitesinin son kullanıcı deneyimlerini ve genel tasarım kararlarını verir, web sitesinde kullanılacak renkler, css ve html5 kodları, button imajları vs. hepsi grafikerler tarafından yönlendirilir.
  • Kod tasarımı (back end developing) php, asp, javascript, mysql, jquerry, ajax vb. bir çok programlama dili kullanılarak son kullanıcılar ve müşterilerin rahat şekilde kullanacakları web programcıkları oluşturulur,
  • Öğe ise oluşturulan dijital medyanın yine dijital medyalar arasında pazarlanması ve daha geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlayan marka yönetimi ve tanıtım sürecidir. Bir web tasarım ajansı bu 3 öğeyi müşterilerine eksiksiz sunmakla yükümlüdür.
Yazılım firması ve web tasarım ajansı arasındaki fark nedir ?

Yazılım firmaları kullandığı programlama dilleri yazdıkları programın içeriğine göre farklılıklar gösterir. Bazı diller web yazılım olanağıda sunsa grafik ve marka yönetim hizmetlerini yazılım firmalarından temin edemezsiniz. Bir yazılım firmasının en temel görevi yazdıkları yazılımın kullanılabilirliği olurken, web tasarımındaki değişkenler daha farklıdır.

Web tasarım ajansının iyi olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Web tasarım ajansları günümüz web tasarımınızda mutlaka marka yönetimi konusunda size stratejiler sunmalıdır. Sergiledikleri markaları geniş kitlelere ulaştırmalı sizlere analiz ve seçim tercihleri konusunda detaylı hizmetler verebilmelidir. Web sitenizin kod alt yapısı ve arka plan uygulamaları yine güncel web standartları ile doğru orantılı şekilde çalışıyor olmalıdır.

RenkliKalem ailesi olarak yukarıda ki hizmetlerin hepsini kendi bünyemizde suna bilmekteyiz.