Google Servislerinin Seo üzerindeki Etkisi

Google Servislerinin Seo üzerindeki Etkisi

Arama motorlarının sitenizin açılış hızından, güncelleme sıklığına kadar birçok faktörü göz önüne aldığı düşünüldüğünde SEO denilen iş dalının önemi daha da çok anlaşılmaktadır. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO yapılırken sadece kodlama aşaması değil, siteyi barındıran hosting firmasının seçimi dahi çok önemlidir. Bu yüzden hiçbir ayrıntıyı kaçırmamalı ve sitemizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için yapılması gereken her şeyi yapmalıyız. Bu şeylerden biri de çoğu zaman unutulsa da Google servisleridir.

Google Analytics, Google Webmaster ve hatta Google Map servislerine sitenizin kaydının yapılması dahi arama motorunun işinize önem verdiğinizi gösteren uygulamalardır. Bu yüzden elinizden geldiğince arama motorlarına bu işe baş koyduğunuzu göstermelisiniz.

Google kanadında ufak bir etken de olsa organik arama sonuçlarında üst sıralarda gözükmek için istediğiniz kelimeler için ufak tefek Adwords reklamları yapmanız bu işi ne kadar ciddiye aldığınızı gösteren önemli ataklardan. Miktar az bile olsa, Google, siteleri için para harcayan site sahiplerini yatırımcı gözüyle değerlendiriyor. Böylelikle istediğiniz kelimeler ve yönlendirdiğiniz sayfalarla ilgili içeriği çok daha göz önünde bulunduruyor. Tüm bunlar sizler için uğraştırıcı ise biraz daha paranıza kıyabilir ve tüm bu işlemleri ufak bir komisyon karşılığında sizlerin adına yapacak SEO profesyonelleri ile çalışabilirsiniz.

Hangi SEO uzmanı ile çalışırsanız çalışın tüm şifrelerin sizde olmasına özen gösterin. Özellikle bu iş için bir firma değil evinden çalışan bir profesyonelle anlaştıysanız buna özen gösterin. Çünkü işini ne kadar iyi yaparsa yapsın bir SEO uzmanı sitenizin sabitliğini garanti edemez. Bu yüzden kontrolü elinizde tutun.